Facebook, Instagram Fotoğraflarını Platformda Paylaşmanın Yeni Bir Yolunu Test Ediyor!

Facebook, kullanıcıların Instagram fotoğraflarını Facebook profillerinde ya da Stories’de paylaşabilmesini sağlayan bir özellik test ediyor.

Facebook, Instagram’ı satın aldığı 2012 yılından bu yana, görsel ağırlıklı platformu ayrı tutmaya çalışıyordu. Ancak, son dönemde platformlar arası entegrasyona ağırlık veren sosyal ağ, iki uygulama arasında bağlantıyı sağlamak ve paylaşımı artırmak için yeni yollar geliştiriyor.

Mari Smith  tarafından fark edilen yeni özellik, Çok fazla fonksiyonel olmasa da eğer Facebook’ta aktifseniz Instagram paylaşımınızı buradan da paylaşmanıza izin veriyor.

Görselde de göreceğiniz gibi, yeni seçenek Instagram paylaşımını küçük resimlerle birlikte Facebook’ta da gösteriyor ve uygulamadan çıkmadan Facebook profilinizde ya da Facebook Stories’de paylaşmanızı sağlıyor.

Screenshot_3

Instagram kullanımının artışı, Facebook’un platformlar arası böyle bir paylaşım seçeneği getirmesinin sebebini açıklıyor. Instagram’da yarattığınız bir paylaşımı Facebook arkadaşlarınızla da paylaşmak güzel olmaz mı? Ya da profilinizde paylaştıysanız, story’nizde de paylaşmak istemez misiniz?

Facebook’un buradaki yaklaşımı, Facebook Stories’i daha fazla insanın kullanmasını sağlamak ve problem yaşadığı orijinal içerik paylaşımı sayısını artırmak üzerine. Belki de platform, Instagram sayesinde bu problemleri çözerken, kullanıcıların paylaşım süresini de kısaltabilir.

Facebook ve Instagram, iki ayrı platform olarak yollarına devam etse de Facebook’un platformlar arasındaki entegrasyonu geliştirmek için çeşitli denemeleri oldu. Bunlardan ilki Instagram Stories’in, Facebook Stories’de paylaşılabilmesi. İşletmeler ise entegre Messenger ile Instagram ve Facebook gelen mesajlara ulaşabiliyor. Ayrıca Facebook ve Instagram kampanyaları, her iki platformdan ayrı ayrı elle düzenlenmeden kolayca yapılabiliyor.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>