YouTube, Web Uygulamasına Dikey Video Desteği Geldi!

YouTube, Stories ve IGTV’de kullanılan dikey video formatını web sitesinde ve mobil uygulamasında desteklemeye başladı.

Pek çok film ve video yapımcısı nefret etse de kaliteyi bozduğunu iddia etse de dikey video formatı tüketimi giderek artıyor. Stories kullanımının yaygınlaşması, buna en büyük örneklerden. Video platformlarının da kendilerini bu doğrultuda ayarlaması gerekiyor.

YouTube’un son geliştirmesi, kullanıcıların hem web sitesinde hem de mobil uygulamada dikey videoları görüntüleyebilmesini sağlıyor. Herkes tarafından pek olumlu karşılanmayacak güncelleme, artan dikey video talebini karşılamak için yapıldı. Stories kullanımı Facebook uygulamasında bile artıyor. Her gün 1 milyardan fazla kişi Stories kullanıyor. Özellik, diğer içeriklerden 15 kat hızlı büyüyor.

IGTV’nin de kullanılmaya başlamasıyla birlikte, YouTube da bu yönde hareket etmeye ve daha fazla dikey video seçeneği göstermeye başladı. Kullanıcı trendlerini takip etmek, platform açısından olumlu.

Eğer dikey videoları daha önceden reddediyorsanız şimdi denemeye başlamak için iyi bir zaman olabilir. Herkese uygun bir format olmasa ve görüntü kalitesinden ödün vermek zorunda kalsanız da dikey videolara bir fırsat verebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>